Потенційні покупці повинні розуміти, як правильно підібрати розмір рами велосипеда. Самим універсальним критерієм у виборі велосипеда є зріст його власника.

Чому так важливий розмір рами?

Нерідкі випадки, коли велосипедисти не усвідомлюють важливість розміру рами. Головним критерієм при покупці часто є правило, коли ноги повинні діставати до педалей, але підбір параметрів рами не менш важливий.

Неправильно підібраний розмір рами велосипеда надалі призведе до дискомфорту від їзди. Також важливо врахувати, що конкретні моделі рами по-різному розподіляють навантаження ліктьових і верхніх плечових суглобів.

Банальним наслідком невірно підібраної рами є відчуття дискомфорту під час катання. Під час рідкісних прогулянок велосипедисти можуть не помічати втоми та неприємних відчуттів, але довгі велопрогулянки це виявлять.

При великому виборі виробів різних виробників, комплектацій можна вибрати велосипед максимально відповідний індивідуальним особливостям. Головне – правильно підібрати параметри рами відповідно до зросту.

Вибір моделей для чоловіків

Як підібрати розмір рами велосипедаСтатура чоловіків і жінок відрізняється. Виробники враховують дані відмінності. Для визначення розміру рами необхідно використовувати спеціальні таблиці – ростовки. Таблиці поділяються на чоловічі, жіночі та дитячі.

Перед покупкою чоловікам достатньо звіритися з наданою виробником ростовкою та вибрати розмір рами, який коливається від 13 до 24. Розмір рами вказується в дюймах, сантиметрах, зріст – в сантиметрах або метрах. На нашому сайті в картці товару, праворуч від фотографій вказаний розмір рами та, під який зріст він підходить.

Жіночі моделі

З огляду на особливості будови тіла, виробники випускають велосипеди для жінок, в яких відстань між сидінням і кермом менша, ніж в чоловічих моделях. Визначається розмір рами так само, як і у чоловічих, за наданими ростовками. Для спокійного катання в місті виробники випускають моделі із заниженою трубою рами, яка дозволяє їздити в будь-якому одязі.

Якщо планується активний відпочинок або професійне заняття спортом, жінки можуть користуватися чоловічими таблицями.

Більшість виробників наносять маркування з розміром рами на невеликій трубі, під сидінням. На нашому сайті в картці товару, праворуч від фотографій вказаний розмір рами та, під який зріст вона підходить.

Особливості у виборі рами від типу велосипеда

Великий попит мають гірські (MTB) велосипеди. Підбір гірських моделей здійснюється з ростовками. Важливо врахувати, що гірські моделі рідко діляться на чоловічі та жіночі. Визначення розміру рами здійснюється за єдиною таблицею. Велосипеди оснащуються амортизацією. Якщо по зросту вибрати модель не вдалося, можна використовувати такі рекомендації: в разі відсутності амортизації вибирається розмір більше, з амортизацією – менше.

У міських складних моделях рама рідко розподіляється за значеннями росту. У таких велосипедах більше варіантів регулювання керма та сидіння.

Шосейні відрізняються від міських і гірських. Розмір рами підбирається трохи інакше. З дорожніми велосипедами важливу роль відіграє розмір підсідельної та верхньої трубки. Відповідність розмірів вказується в спеціальній таблиці виробника.

Стиль їзди

При виборі рами важливо враховувати індивідуальний стиль катання. Якщо перевага надається поїздкам в екстремальних умовах по складній місцевості, то рекомендується купувати велосипед з розміром рами менше встановленої норми. При великому навантаженні такий вибір додасть комфорту та впевненості.

Якщо перевага надається спокійному катанню в місті та паркових зонах, розмір рами підбирається строго відповідно до росту.

Положення тіла

При вірно підібраному розмірі рами велосипеда, положення тіла повинно бути:

  • При нижньому положенні педалі нога злегка зігнута, а не повністю випрямлена.
  • Під час обертання педалей стегна не розгойдуються з боку в бік.
  • Руки вільно дістають до керма, дотягуючись до нього без зусиль.
  • У положенні стоячи на повній стопі має бути деяка відстань між верхньою трубою та промежиною.

Якщо під час покупки, у вас виникли труднощі з визначенням відповідного розміру, то консультанти магазину розкажуть, як правильно підібрати розмір рами велосипеда.