Історія, що заслуговує на повагу - шлях становлення японської компанії Shimano.

У далекому 1921-му році, молодий японець Шозабуро Сімано, який проживав в Осаці (Японія) заснував одну з найбільших компаній XXI століття по виробництву велосипедної трансмісії - Shimano, Inc. Першим продуктом була обгінна муфта, яка виготовлялася на верстаті, взятому в оренду. Майстерня розміщувалася у невеликому приміщенні залізничної станції. У тривалому шляху становлення світового бренду можна назвати такі етапи:

• 1921-1956 рр. - початковий розвиток компанії, зміна керівництва та набір співробітників;

• 1957-1964 рр. - старт виробництва першої тришвидкісної планетарної втулки, групсета десяти швидкісних трансмісій та інших велозапчастин, складних у виготовленні;

• 1965 рік - відкриття корпорації Shimano American Corporation у США та перші продажі на іншому континенті;

• 1970-1973 рр. - будівництво заводів у Японії та Сінгапурі, відкриття офісу Shimano Europe у Німеччині та вихід на європейський ринок;

• 1973 - початок випуску одного з найвідоміших серед перших топових наборів трансмісії - "DURA-ACE";

• 1982 р. - старт виробництва популярних групсетів Shimano 105 та Deore XT;

• 1983-2001 рр. - відкриття філій у Китаї, Чехії та Канаді;

• 2002-2023 рр. - компанія Shimano стрімко захоплює практично всі велосипедні ринки світу і стає одним із найбільших виробників запчастин для велосипедної трансмісії завдяки високій якості та широкому модельному ряду.

За вікову історію компанія Shimano запровадила безліч технологічних рішень та зареєстрованих нових патентів. Найбільш відомі:

• система шатунів Hollowtech II - каретка з порожнистою віссю та підшипниками поза межами посадкового вузла;

• стандарт педалей SPD;

• спеціальний профіль провідних та ведених зірочок з насічками та напливами - підвищує чіткість та плавність при переході ланцюга (Hyperglide HG);

• планерна втулка Nexus.

Обладнання Shimano для трансмісії велосипедів об'єднане в кілька груп, що різняться між собою вартістю та призначенням. Розглянемо докладніше основні характеристики та особливості:

1. Трансмісія для гірських байків:

Shimano Tourney, підгрупи SIS, TZ, NX (до 24 швидкостей) – початкова серія для бюджетних велосипедів. Не призначається для екстремального катання та перемикання передач під навантаженням. Втулки коліс виготовляються із легких алюмінієвих сплавів, гальмівні системи з механічним приводом гальмівного зусилля. Ведені зірочки розташовані на тріскачковому механізмі, шатуни стандартно на три провідні зірочки із захистом від влучення одягу. Для стабільної роботи рекомендується регулярне обслуговування та налаштування у веломайстерні.

 

Shimano Altus (до 27 швидкостей) - має меншу вагу, в порівнянні з попередньою групою. Впроваджено такі технології, як Hyperglide Center Lock (кріплення ротора) та Shadow (плавний перехід ланцюга по ведучих зірочках). Орієнтовний ресурс провідних зірочок касети – 4000-5000 кілометрів.

 

Shimano Acera (до 27 швидкостей) - у цій групі є можливість встановити гідравлічні гальма з гарною модуляцією та розбірні шатуни «під квадрат» та Hollowtech II. Ланцюг випускається з повною підтримкою технології Hyperglide, підвищуючи комфорт при зміні швидкостей. Підходить для велотуризму та велопрогулянок на великі відстані.

 

Shimano Alivio (до 30 швидкостей) - найкраща лінійка нижнього сегмента, що витримує підвищені навантаження при катанні легкою перетнутою місцевістю. Передній та задній перемикачі з технологією Hyperglide, монетки з підвищеною точністю переміщення троса. Втулки з лазерною обробкою чашок і надійним захистом від пилу надають велосипеду відмінний накат.

 

Shimano Deore (до 30 швидкостей) - напівпрофесійний рівень, що виділяється чітким і швидким перемиканням швидкостей, потужна зворотна пружина на задньому перемикачі. Є можливість встановлення касети із великою зіркою 42Т. Технологія Dyna-Sys дозволяє перемикати швидкість під навантаженням. Групсет рекомендується до встановлення на велосипеди для тренувань та участі в аматорських змаганнях.

 

Shimano Zee – група для байків DH (швидкісний спуск). Усього 10 швидкостей. Усі компоненти витримують підвищені навантаження та дуже надійні. Гальма гідравлічні, колодки мають радіатор для відведення тепла та потужні поршні.

Shimano Saint – призначається для будь-якої дисципліни екстремального катання (ендуро, фрірайд, DH). Кожен компонент має максимальну точність виготовлення, групсет розроблений для 10-ти швидкісної трансмісії.

 

Shimano SLX – універсальний набір обладнання високої якості з втулками на 32 спиці. Має великий попит серед спортсменів. Підходить для будь-якого класу гірських байків і вирізняється відмінним співвідношенням ціни та якості.

 

Shimano Deore XT та Shimano XTR - групсети для використання у професійному спорті. При виготовленні використовуються найлегші сплави алюмінію, карбону та вуглеволокна. Не втрачає працездатність за будь-яких умов та навантажень.

 

Shimano XT Di2 – революційний продукт. Перемикачі рухаються за допомогою електроніки. Є можливість автоматизації перемикання швидкостей та керування смартфоном.

2. Трансмісія для шосейних велосипедів:

Shimano Claris – початковий рівень для аматорського катання на невеликі відстані при мінімумі навантажень. Хороша якість за доступної вартості.

Shimano SORA – універсальна група. Є на вибір лівий дуал для 2-х або 3-х провідних зірочок на шатунах. Правий дуал на 9 швидкостей. Гальма кліщового типу з механічною передачею гальмівного зусилля. Встановлення можливе як на гібридний, так і міський байк. Виділяється від попереднього групсета більш точними перемиканнями швидкостей і плавністю ходу.

Shimano Tiagra - середній рівень з доступною вартістю, підходить на всі шосейні велосипеди, легке та надійне обладнання. Дуали виготовляються з міцного до ударів пластику. Випускається у різних варіантах наборів. Виділяються ефективними гальмами – модель R4700.

Shimano 105 - найпопулярніший набір, включає гідравлічні гальма з органічними безшумними колодками й оновлений дизайн. Підтримує трансмісію 2х10 та 2х11. Рекомендується для тренувань та участі в аматорських змаганнях.

Shimano Ultegra та Dura-Ace – найбільш технологічні групи, дуже висока якість за відповідної вартості. Легка вага, міцні матеріали та аеродинамічна конструкція. Використовується у професійному велоспорті.

Ultegra Di2 та DURA-ACE Di2 - групи з електронним керуванням перемикачами. Основна перевага – низька вага, точність перемикання та керування зі смартфона.

3. Трансмісія для гравійних велосипедів – Shimano GRX.

Має кілька серій – RX400, RX600 та RX800. У зв'язку з підвищеним навантаженням при переміщенні по гравійному покриттю, багато компонентів наборів взяті з МТБ груп для запасу міцності.

У 2023 році компанія анонсувала новий групсет – Shimano Cues. Планується повністю замінити всі групи, що існують для гірських та шосейних велосипедів з максимальною сумісністю компонентів між собою, використовувати однаковий крок подачі троса, один стандарт ланцюга. У продаж продукція планує надійти наприкінці року.

Наш магазин VELOPODIUM є офіційним представником велосипедів з обладнанням компанії Shimano. Професійні менеджери проконсультують вас з будь-якого питання та підкажуть правильне рішення. Зв'язатися з нами можна за контактними телефонами, будь-яким месенджером або чатом.