Обладнання – це деталі велосипеда, що поліпшують його характеристики та якість їзди. Додаткові запчастини купують в основному люди, зацікавлені в велоспорті на професійному рівні.

Shimano – це найбільше та найпопулярніше у всьому світі виробництво навісного обладнання. За багаторічне існування на ринку, компанією було розроблено та впроваджено велику кількість технологічних рішень, які зробили їх обладнання одним з кращих.

Що таке навісне обладнання

Класифікація обладнання Shimano (для гірських велосипедів) розділена за призначенням велосипедів. Так, виділяють наступні рівні:

 1. Базовий (Tourney);
 2. Початковий (Acera, ALTUS);
 3. Робочий (ALIVIO);
 4. Середній (Deore, SLX, LX);
 5. Напівпрофесійний (XT);
 6. Професійний (XR).

Завдяки цьому, можна підібрати відповідне обладнання як для професійних велосипедів, так і для більш бюджетних моделей для любителів.

До навісного обладнання відносяться:

 • Шатун (система шатунів) – це деталь, яка передає зусилля від педалей до каретки;
 • Каретка – запчастина, що з’єднує систему шатунів з рамою;
 • Педалі – деталь, що передає зусилля рухів ніг велосипедиста до шатуна;
 • Трансмісія – набір деталей, які забезпечують плавність набору швидкості та якість подолання перешкод;
 • Ланцюг – елемент коробки передач, який відповідає за передачу сили з провідної зірочки на ту, яку вона веде;
 • Зірочка – деталь, схожа з автомобільною коробкою передач. Вона зубчаста, та має форму колеса. Її головна функція – обертання ланцюга;
 • Система – елемент трансмісії, в який входять шатуни та зірочки (передні). Система змінює діапазон роботи трансмісії;
 • Втулка – деталь, що обертається в центрі колеса;
 • Манетка – запчастина, що скидає ланцюг з однієї зірочки на іншу;
 • Перемикач швидкостей – складний пристрій, що змінює частоту обертання колеса;
 • Гальмо – деталь, що відповідає за гальмування й уповільнення.

Класифікація обладнання Shimano

Кожна з груп навісного обладнання має певні відмінні риси, що впливає на їх призначення й особливості експлуатації.

 1. Shimano Tourney належить до базового рівня. Деталі призначені для спокійної їзди по нерівній дорозі. Ідеально підходить для велосипедистів-початківців. Це бюджетне обладнання, в порівнянні з іншими групами. Перемикач швидкостей розрахований на 7 режимів. Сталева трансмісія масивна та має клепані зірочки.
 2. Shimano Altus – цей варіант також є призначеним для прогулянок. Якість значно вища, ніж в обладнання Tourney. Завдяки цьому, воно має більший термін експлуатації при їзді по пересіченій місцевості. Перемикач швидкостей має 8 режимів. Система шатунів алюмінієва та має меншу вагу, ніж у попередній серії.
 3. Shimano Acera – дану групу об’єднали з попередньою – це середній рівень обладнання. Трансмісія, що входить в набір, підходить для більш рельєфних доріг. Перемикачі працюють за допомогою втулок ковзання. Система шатунів з’єднується з каретками надійніше, ніж в обладнанні попередніх груп. Манетки, як і в класичному варіанті, перемикаються за допомогою двох важелів.
 4. Shimano Alivio – більш спортивне обладнання, але має середній рівень. Воно підходить для змагань любителів. Система шатунів передбачає каретки з виносними підшипниками. Це дає свої плюси: меншу вагу та вищу міцність. Система SHADOW (перемикач швидкостей) має ланцюг, що натягує. Це запобігає ударам при їзді по пересіченій місцевості. Технологія схожа з Deore, в ній встановлені манетки та важелі, розташовані під кермом, а також обідні гальма.
 5. Shimano Deore – таке обладнання використовують не тільки для звичайних поїздок, але і для змагань. Перемикач швидкостей має 10 режимів. Гальма більш потужні та справно працюють навіть під час дощу. Деталі, що входять в комплект, мають досить велику вагу, в порівнянні з обладнанням інших рівнів.
 6. Shimano SLX – це обладнання використовується професіоналами під час змагань. Деталі виглядають дуже сучасно та мають невелику вагу. Система шатунів відрізняється нічим не заповненими порожнинами, що дає більшу жорсткість і міцність. Гальма мають радіатори, які охолоджують диск. Гальмівні ручки схожі з лінійкою Shimano XT, а перемикач швидкостей виготовлений за технологією Shadow.
 7. Shimano Deore X – це професійний рівень. Навісне обладнання виготовлено виключно для змагань, тому воно має мінімальну вагу, збільшену міцність і стильний зовнішній вигляд. Система шатунів має хорошу торсіонну жорсткість. Також передбачена сталева зірочка, яка відрізняється збільшеним терміном експлуатації. Підшипник покритий спеціальною речовиною, яка запобігає швидкий знос. Обладнання даної серії найчастіше використовується для крос-кантрі.
 8. Shimano ZEE виділяється бюджетною вартістю, але при цьому підходить для екстремальної їзди. Шатуни мають сталеву вісь, що підвищує їх міцність і довговічність. Чотири рівні керамічних поршнів у гальмівній системі збільшують потужність велосипеда. Передбачені ролики на втулках ковзання, що покращує якість їзди.
 9. Shimano Saint – це професійний рівень. Обладнання також підходить для екстремальної їзди, особливо по схилах гір. Відмінність від попередньої групи полягає в тому, що навішування має меншу вагу. Система шатунів виконана за допомогою холодної обробки, а гальма з радіаторами ще більш потужні. Педалі досить широкі та мають різьблення і шипи, які можна змінити.
 10. Shimano XTR – це обладнання створено для професійних велосипедистів. Воно призначене для змагань і марафонів. Виготовлено з титану, авіаційного алюмінію та карбону, що робить його найлегшим з усіх, які існують. Гальма мають двопоршневий рівень.
 11. Shimano XTR Di2 – ця лінійка практично нічим не відрізняється від попередньої. Головна особливість – електронна трансмісія. Це величезний крок у велосипедній індустрії, який підвищив якість їзди в рази.

У нашому інтернет-магазині можна недорого купити якісне обладнання Shimano для гірських велосипедів. Якщо виникли якісь питання, то наш менеджер проконсультує вас в онлайн- або офлайн-режимі.