Просто про складне або відповіді на популярні питання "про велосипеди".

У цей час недосвідченому велолюбителю досить складно розібратися у величезному розмаїтті моделей гірських велосипедів. Спробуємо разом з Вами розкрити одне з головних питань - "Як вибрати гірський велосипед?"

За конструкцією «гірський велосипед» - це велосипед, який переважно призначається для катання по не підготовленим дорогам і практично по будь-якому покриттю (щебінь, гравій, пісок, лісові стежки, а також асфальт). Історія початку його створення починається в далекому 1930 році та вже близько ста років загальні характерні ознаки залишаються незмінні - міцна рама на основі трапеції, амортизаційна передня вилка для згладжування нерівностей дорожнього покриття, збільшений просвіт від дороги до каретки для підвищеної прохідності та широкі покришки. Важливим фактором є обов'язкова наявність великого діапазону швидкостей, які допомагають легко підійматися у гору та стрімко набирати швидкість.

Розглянемо найпопулярніші види гірських велосипедів та спробуємо відповісти на запитання "який найкращий гірський велосипед?"

1. «Хардтейл» - байк у якого переднє колесо встановлено на амортизаційній вилці, завдяки якій він м'яко і плавно огинає всі перешкоди на дорозі, підтримуючи постійний контакт з поверхнею, забезпечуючи високу керованість у будь-яких умовах.

Головні особливості:

- завдяки жорсткої рами стрімко стартує та набирає швидкість;

- не забирає енергію педалювання внаслідок амортизації заднього колеса;

- проста та ремонтопридатна конструкція;

- можливість простої установки різних велоаксесуарів (захисні крила, багажник та інше);

- доступна вартість.

 

2. «Двопідвіс» - велосипед, що володіє амортизацією як переднього, так і заднього колеса.

Головні особливості:

- така конструкція дозволяє максимально впевнено керувати байком, проходячи повороти на будь-якій швидкості, спускаючись з крутих гір;

- комфортно проїжджати будь-які нерівності;

- брутальний зовнішній вигляд.

Як підібрати гірський велосипед "для себе"?

Для відповіді на це питання в першу чергу розглянемо основні моделі, на які діляться спортивні велосипеди:

1. Для крос-кантрі (Cross-country) - легкі та міцні, трансмісія що дозволяє чітке перемикання передач під навантаженням, надійні гальма;

2. Для міських прогулянок - мають більш комфортну посадку, початковий або середній рівень компонентів трансмісії, доступної вартості;

3. Для трейлового катання (Trail Bike) - призначаються для активного катання по горах, пагорбах та спортивних змаганнях. Важкі та міцні, у конструкції передбачені колеса та покришки підвищеної міцності;

4. Для "Даунхіла" (Downhill) - швидкісного спуску з гір. У цій дисципліні переважно використовуються двопідвіси.

Давайте тепер подумаємо над такою темою, як вибрати гарний гірський велосипед за складом його компонентів. Основні елементи у конструкції будь-якого байка такі:

Рама – виконує основну функцію. Може виготовлятися з різних матеріалів - алюміній, карбон, сталь. Сталева рама витримує великі навантаження, зібраний на її основі велосипед має гарний накат. Основні недоліки – вага. Алюмінієва - менш міцна, але легка і не схильна до корозії. Карбонова - тендітна, легка та пружна. Її основне застосування – професійний велоспорт.

Передня вилка амортизаційна ділиться на наступні категорії:

- жорстка (ригідна) - не вимагає постійного обслуговування, добре амортизує дрібні нерівності дороги, не забирає енергію педалювання;

- пружинно-еластомірна - має просту конструкцію, легке та економне обслуговування;

- пружинно-масляна - легко налаштовується під вагу та характер катання велосипедиста, має великий термін служби;

- повітряна - дозволяє виставити багато різних налаштувань - відскок, прелоад, регулювання тиску. Не втрачає працездатність при низьких температурах навколишнього середовища.

Трансмісія – сукупність із набору передніх зірок, ланцюга, задніх зірочок та компонентів системи перемикання передач. Якщо ви плануєте активно катати в гірській місцевості - радимо вибирати задню касету або тріскачку з максимальною зірочкою більше ніж 36 зубців (буде набагато легше підійматися в гору). У моделях велосипедів з однією зіркою попереду – легше керувати перемиканням передач, простіше обслуговувати. Своєю чергою, дві або три зірочки набагато розширюють швидкісний діапазон, але вимагають більш частого обслуговування.

Гальмівна система - один із важливих елементів. Ділиться на ободну та дискову.

Ободні - зупиняє велосипед шляхом впливу гальмівних колодок на обод колеса. Переваги - просте налаштування, безшумна робота. Недоліки – трохи втрачає ефективність у вологу погоду.

Дискова – гальмівні колодки затискають спеціальний ротор, встановлений на осі втулки колеса. Працюють за будь-якої погоди, швидко зупиняють байк. Основні недоліки - можливий шум при роботі системи бюджетного класу та рекомендовано регулярне точне налаштування у веломайстерні.

Колеса на сучасних моделях гірських велосипедів бувають наступних діаметрів:

- 26 "- байк здатний стрімко набрати швидкість, рухливий;

- 27,5" - популярний розмір, м'які й мають велику прохідність;

- 29" - хороша вертикальна стійкість на швидкості, висока прохідність бездоріжжям.

Коли ми вибираємо гірський велосипед, дуже важливим є вік та досвід майбутнього райдера. Тому необхідно розібратися в наступних питаннях:

Як вибрати гірський велосипед для дорослого?

У цьому випадку передусім потрібно вибирати за стилем та призначенням майбутньої експлуатації. Після чого правильно визначитися з ростовкою рами по таблиці у кінці статті.

Як вибрати гірський велосипед дитині?

Насамперед байк повинен сподобатися зовні майбутньому райдеру - у такому разі в нього буде велике бажання на ньому кататися. А вам, як дорослому, необхідно правильно розібратися у всіх вузлах велосипеда та прийняти правильне рішення. Також рекомендуємо звернутися до менеджерів нашого магазину за професійною консультацією.

Як вибрати гірський велосипед підлітку?

Для підлітків правильним рішенням буде придбання велосипеда, розраховуючи на його активну експлуатацію на один - три сезони. Розмір рами можна передбачити трохи більше.

Як вибрати гірський велосипед по зросту?

Спочатку правильно виміряйте свій зріст:

- станьте рівно біля стіни та нехай помічник точно відмітить і виміряє на ній ваш зріст;

- за "розмірною сіткою" виробника обраної моделі визначте розмір рами, у разі відсутності такої таблиці - розмір рами можна підібрати за універсальною таблицею наприкінці статті;

Дівчатам рекомендуємо звернути увагу на моделі з низькою верхньою трубою рами для зручності посадки.

Щиро сподіваємося, що ми допомогли вам відкрити завісу над багатьма питаннями й найскладніший - "який вибрати гірський велосипед?", більше не принесе складності. З нетерпінням чекаємо на ваш дзвінок або заявки. Наші професійні менеджери та веломеханіки із задоволенням підкажуть відповіді на будь-які питання і як правильно купити, зібрати та налаштувати гірський велосипед.