Рано чи пізно в кожній родині настає момент вибору дитячого велосипеда. Поставтеся до покупки серйозно, оскільки в першу чергу велосипед – засіб пересування, а не яскрава іграшка на один день. Важлива не красива етикетка, важливо те, чи зручний він і головне – чи безпечний. Далі кілька корисних порад.

ЯК ВИБРАТИ ДИТЯЧИЙ ВЕЛОСИПЕД

Порада №1. Розмір коліс.

Велосипед повинен підходити вашому малюкові по росту. Зріст підкаже, який діаметр коліс потрібен вашому малюкові. Для наочності є орієнтовна таблиця.

ВОЗРАСТ РОСТ РЕБЕНКА РАЗМЕР КОЛЁС
2-4 роки До 100-105 см 14"
4-6 років От 100 до 115 см 16"
5-7 років От 105-110 до 125 см 18"
6-8 років От 115 до 130 см 20"
8-13 років От 130 до 155 см 24"

Не варто купувати велосипед на розмір більше: малюкові буде складніше керувати ним. А якщо врахувати, що ще зусиль потрібно прикладати більше, то пуття від такої покупки не буде, як і радості. Велосипед меншого розміру теж не беріть, адже це впливає на посадку, і коліна, що впираються в кермо, нікого не порадують. Оптимально взяти дитину в магазин велосипедів, посадити його по черзі на кілька різних моделей, послухати консультації від продавця і вибрати правильний розмір прямо на місці. Як бонус сама дитина безпосередньо бере участь у виборі.

Порада № 2. Рама, її розмір і матеріал виготовлення.

Правильно підібрана рама – гарантія того, що дитина не вдариться об неї в разі аварійної ситуації (дитина зістрибує з сидіння вперед, ставши на ноги). Вибирайте модель з просвітом мінімум 5 см. Це вбереже від травм вашого малюка, і він буде відчувати себе впевненіше при екстреному гальмуванні або на крутих віражах.

Сталева чи алюмінієва? По можливості вибирайте алюмінієву – вона легка, міцна, не іржавіє, впливає на маневровість велосипеда. Сталева – недорога, зручна, але важка. Враховуйте співвідношення ваги дитини та ваги рами. Для порівняння: 1-2 кг на дитячому велосипеді відчувається як 4-6 кг на дорослому. Вага впливає на легкість керування велосипедом. Чим легше велосипед, тим простіше рушати з місця, заїжджати на гірку та гальмувати. А батькам потрібно буде виносити важкий велосипед на вулицю та підіймати у квартиру.

Порада № 3. Трансмісія та гальма.

Одна швидкість + заднє гальмо, яке спрацьовує за допомогою ноги, + колеса 14" або 16" – формула першого велосипеда.

Все максимально просто, щоб дитина швидко схоплювала та вчилася. Зазвичай до велосипедів з колесами 14" або 16" в комплекті йдуть додаткові колеса для підстрахування. Вони дозволять малюкові навчитися тримати рівновагу, поки він звикає до їзди на велосипеді.

На велосипедах з колесами 20" додаткових коліс вже не буде, їздити доведеться відразу самостійно.

А ось на 24 "-ках вже зустрічається різна комплектація. Більш детально про неї читайте в статті про підліткові велосипеди.

Навчіть дитину користуватися гальмами: заднім ножним, а потім переднім ручним. Щоб правильно розподілити зусилля важливо вміти користуватися двома гальмами одночасно. Важливий момент для безпеки: при різкому гальмуванні на спуску не варто використовувати переднє гальмо, тому що велосипед може перевернутися.

Порада № 4. Захист.

Тепер про безпеку докладніше. Коли ви визначилися з моделлю велосипеда, зверніть увагу на наявність захисту – на кермі, на грипсах, на ланцюзі.

На кермі – м’яка підкладка, щоб у відповідальний момент пом’якшити удари при падінні. На грипсах – бічні обмежувачі, які допоможуть долоням не ковзати та контролювати велосипед. На ланцюзі – захист, який не дасть одягу потрапити в ланцюг. І, нарешті, – крила, вони захистять одяг дитини від пилу та бруду в погану погоду.