Кожен батько обов'язково повинен знати як навчити дитину кататися на велосипеді. Це не лише веселе, захоплююче зайняття, але і дуже корисне. Їзда на велосипеді розвиває певні групи м'язів, координацію і зміцнює імунітет.
Про користь велосипеда
Дитинство – цей той самий час, коли нам все цікаво і ми не перестаємо вчитися новому. Так, в житті кожної дитини настає момент, коли приходить пора освоїти велосипед. Як і будь-яке кардиозаняття, велосипедні прогулянки приносять багато користі здоров'ю:
- зміцнюють імунітет;
- вимагають належної витривалості і спритності;
- прискорюють обмін речовин;
- розвивають м'яза ніг, спини і рук;
- насичують органи киснем;
- покращують кровообіг;
- тренують зір;
- учать концентрувати увагу.
Окрім позитивного впливу на здоров'я, велосипед приносить дитині велике задоволення і безліч позитивних емоцій, створюючи гарний настрій. Якщо говорити на медичній мові, то таке проведення часу генерує викид ендорфіну. А, як мовиться «у здоровому тілі – здоровий дух»!
Проте, як правило, маленькі діти спочатку вчаться кататися на трьох-/чотириколісному байкі. І, якщо дитина звикла до трьох-/чотириколісного велосипеда, то перенавчитися управляти двоколісним для нього не так вже і просто. Тут як мінімум знадобиться допомога батьків і притримування декількох принципів навчання малюка.
Поради з навчання
Ми підготували декілька порад, про те як навчити дитину кататися на велосипеді. Вони допоможуть пройти процес навчання швидше, а головне - безслізно і безболісно.
- Вибираємо місце, яке підходить для навчання найбільше. Очевидно, що місце із жвавим рухом або там, де гуляють люди, - це не самий кращий варіант для малюка розслабитися і зосередитися на навчанні. Таким чином, краще всього підійде ігровий майданчик або вільна територія в парку. Також можна вчитися на газоні (падати там не так боляче, але земля утруднятиме рух велосипеда).
- Підготовка. По-перше, треба підібрати велосипед, що відповідає дитині по зростанню і віку. Якщо брати велосипед на виріст, як це буває найчастіше, то завдання навчання серйозно ускладниться. В цьому випадку дитина не зможе упевнено управляти байком. В той же час у малюка може розвинутися непереборне почуття страху перед двоколісним байком. Другий крок – треба позбавитися від приставних коліщаток. Вони шкодять тільки, і вже ніяк не допомагають швидше навчитися тримати рівновагу. Третє – знадобиться встановити висоту сідла. Спочатку його потрібно опустить настільки, щоб дитина легко могла дістати ніжками до землі і ходити по ній.
- Захисні заходи. До того як навчити дитину кататися на велосипеді, вам слід придбати шолом, наколінники або налокітники, а краще – повний набір! У цій справі краще перестрахуватися, тому що є вірогідність, що падати доведеться багато.
- Балансування. Один з найбільш важливих принципів їзди на велосипеді – уміння тримати рівновагу. Щоб навчити малюка тримати баланс, в цій ситуації можна піти на хитрість: опустити сидушку і відкрутити педалі, таким чином, у вас вийде щось на кшталт самоката. Коли дитина відштовхуватиметься ногами від землі, йому доведеться тримати рівновагу. Як тільки він стане робити це упевнено, педалі можна буде прикрутити на місце і вже учити дитину їх крутити.
- Піднімаємо сидіння. Як тільки навчилися тримати рівновагу, піднімаємо сідло так, щоб педалі було зручно крутити, а дитина черкала землю шкарпетками (згодом його треба буде підняти ще вище, але зараз краще перестрахуватися, на випадок, якщо дитина падатиме, щоб він міг спертися).
- Крутимо педалі. Найбільша складність в тому як навчити дитину кататися на велосипеді – навчити крутити педалі і одночасно тримати рівновагу.
Це завдання вирішується за допомогою простого алгоритму:
- ставимо педаль в зручне для дитини положення, просимо його на неї натиснути;
- просимо котитися так само, як і раніше;
- те ж саме проробляємо з другою педаллю;
- просимо натискати на одну і на другу педаль по черзі;
- просимо проїхати стільки, скільки зможе.
Найімовірніше, у цей момент малюк вже поїде самостійно.
- Вчимося гальмуванню. Спробуйте показати дитині, як працює система гальм. Поясніть, що на важелі гальм треба натискати спокійно і рівномірно.
- Намагаємося кататися! Без практики не вийде нічого. З цієї причини треба намагатися закріпити навичку, одночасно намагаючись і тримати баланс, і обертати педалі.
Не поспішайте швидше переходити до спільних велопробігів з дитиною. Пам'ятайте, що кожен малюк вимагає індивідуального підходу в навчанні, але найголовніше – це увага і терпіння. А з часом ваша дитина почне почувати себе упевненіше, і ви зможете кататися з ним наввипередки!
У дорогу!
Як бачимо, навчити дитину кататися не так вже і складно, якщо дотримуватися вищеописаних правил. Пам'ятайте: трохи терпіння – і результат принесе неймовірну користь! Коли малюк навчиться кататися, він отримуватиме велику частку задоволення від швидкості, сили, вітру і підкорення доріг. А новенький і блискучий велосипед – краща мотивація для того, щоб відволіктися від гаджетів і швидше вибігти на свіже повітря.